O nas

Firma OGROPARK to -  nowatorskie… inne spojrzenie na otoczenie.

 

   


Podstawową działalnością  jest pomoc w zagospodarowaniu terenu wokół domu, czy też przestrzeni „zielonej” w miastach  i wioskach. Mając dom czy to w mieście czy  na wsi, wokół domu posiadamy większy , średni, a może całkiem mały teren do zagospodarowania zastanawiamy się jak go urządzić ? Jak go urządzić aby spełniał wszystkie założone funkcje, oraz jak go urządzić aby „zmieścić się” się z budżetem który chcemy na ten cel przeznaczyć.

   

Myśląc o zagospodarowaniu terenu musimy uwzględnić  kilka istotnych jego elementów. Zaczynamy od odpowiedniego odwodnienia, melioracji, „zebrania wód opadowych, oraz umiejętne ich odprowadzenie. Kolejnym etapem jest podział  terenu – ogrodu na strefy z określonymi funkcjami, np.: strefa technicznego dojazdu (szambo, paliwo opałowe, śmieci), strefa komunikacyjna – dojazd do i od bramy, dojazd do garażu, dojście do domu, strefa parkowania dla mieszkańców domu oraz strefa parkowania dla gości. Warto wydzielić  strefę odpoczynku (altana, plac zabaw, grilowisko, basen, oczko wodne, skalniak i rabaty kwiatowe, wraz z ewentualnym poletkiem na świeże  warzywa czy też owoce).

   

 Jeśli mamy już wstępnie zaplanowane poszczególne strefy i ścieżki komunikacyjne warto planować ogrodzenie, pamiętając że powinno ono być przede wszystkim funkcjonalne i  ułatwiające a wręcz umożliwiające spełnienie w otoczeniu wstępnie założonych funkcji użytkowych a jednocześnie powinno ono być istotnym elementem  estetyki  całej naszej posesji, oraz dawać poczucie bezpieczeństwa. Patrząc na dom z zewnątrz ogrodzenie jest jako pierwsze a dopiero potem widzimy kolejne jego elementy. Dlatego właściwy dobór ogrodzenia jest jednym z ważniejszych elementów  zagospodarowania otoczenia naszego wymarzonego domu.

   

Chętnie i profesjonalnie obsłużymy Klienta który chce zlecić wykonanie całości otoczenia swojego domu lub chce aktywnie uczestniczyć w poszczególnych jego etapach. Możemy zagospodarować urządzenie otoczenia Twojego domu w kilka tygodni, lub zaplanować i wykonywać w etapach podzielonych na miesiące lub lata w zależności od oczekiwań i możliwości KLIENTÓW.